5 trików ułatwiających prasowanie

anna | 28 listopada 2019

Prasowanie to ten rodzaj obowiązków domowych, który w żaden sposób nie wzbudza entuzjazmu. Jest raczej nudny i monotonny. Po dłuższym czasie spędzonym nad żelazkiem bolą nas plecy, szyja i ramiona. No nie ma nic fascynującego w prasowaniu. Chyba, że serial, który możemy przy okazji obejrzeć znad deski. Czy można zatem odczarować ten przykry obowiązek? Jeśli jeszcze nie znasz 5-ciu trików ułatwiających prasowanie, to sprawdź porady, które dla Ciebie przygotowałam!

Od czego zacząć?

Po pierwsze i najważniejsze, przygotuj dobry sprzęt. Prawda jest taka, że jeśli zainwestujesz w dobrej jakości żelazko, to z pewnością dużo szybciej uporasz się ze stertą pogniecionych ubrań. Te nowsze modele żelazek mają wiele funkcji przyspieszających i ułatwiających prasowanie.  Posiadają regulację temperatury, opcję bardziej wymagających tkanin czy jeszcze lepszy sposób nawilżenia materiału.

Po drugie segreguj ubrania według rodzaju tkanin. Chodzi o to, żeby za jednym razem uprasować wszystkie koszule i delikatne bluzki na tej samej mocy żelazka. Potem przejdź do bardziej skomplikowanych materiałów. I tak po kolei.

5 trików ułatwiających prasowanie

Co ułatwia prasowanie?

Zadbanie o ubrania już na etapie ich prania. Co to znaczy? Chodzi głównie o nieprzepełnianie bębna pralki, bo to sprawia, że tkaniny bardziej się gniotą, a te zagniecenia trudniej potem rozprasować. To samo tyczy się suszarki. Dlatego w obu przypadkach, pozostaw ok 1/3 bębna wolnej przestrzeni.

Nawilżanie. Czyli specjalne płyny, które ułatwiają prasowanie albo spryskiwacze, w postaci mgiełki, które możesz rozprowadzić na tkaninie.

Folia aluminiowa. Możesz nie wierzyć, ale jeśli rozłożysz ją na desce do prasowania, to dużo szybciej uzyskasz żądany efekt!

5 trików ułatwiających prasowanie

Nie prasuj!

Tak, tak! Jeśli chcesz ułatwić sobie prasowanie, to przede wszystkim je ogranicz! Chodzi o to, żeby nie prasować rzeczy, które tego nie wymagają, a wręcz przeciwnie – gorzej reagują na gorące żelazko. Na przykład ręczniki czy bielizna czy koce. Jeśli ustawisz mniejsze wirowanie podczas prania, to na pewno po wysuszeniu te tkaniny nie będą wymagały prasowania!

Jak prasować wygodnie?

Staraj się oszczędzać swój czas, energię i prąd. W końcu jest tyle ciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu 😊

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o