Neofrost w lodówce Beko – na czym polega?

katarzyna | 17 października 2018

Marka Beko stworzyła autorskie rozwiązanie dla niektórych modeli lodówek Beko. Niby lodówka to proste urządzenie, nie powinna już nas niczym niezwykłym zaskoczyć, a tutaj proszę technologia neofrost w lodówce. Wcześniej był to No Frost, który charakteryzował się utrzymaniem stałego poziomu wilgotności w lodówce niezależnie od warunków klimatycznych.

Dzięki obiegowi chłodnego powietrza wewnątrz urządzenia, ciepłe powietrze jest ciągle wypierane i nie ma możliwości powstawania szronu na tylnej ściance lodówki. Lodówki z systemem no frost mają swoich zwolenników i przeciwników. Jedni mówią, że taki system doprowadza do wysuszania się żywności, a drudzy, że dzięki niskiej wilgotności produkty dłużej zachowują świeżość. Także wybór takiej technologii zawsze jest sprawą indywidualną.

Jak działa neofrost w lodówce?

Technologia neofrost w lodówce charakteryzuje się podwójnym obiegiem powietrza, który działa niezależnie od siebie zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Dwa odrębne obiegi chłodnego powietrza w znaczny sposób zmieniają oblicze domowej lodówki. Zapewniają stałą temperaturę wewnątrz urządzenia oraz brak problemów z cyrkulacją powietrza. Przede wszystkim przedłużona świeżość produktów, a wszystko to bez mieszania się zapachów. Nikt nie lubi zapach ryby, czy mięsa surowego w lodówce. System neofrost można śmiało nazwać ulepszoną technologią full no frost. Do głównych zalet zaliczymy:

  • jedzenie nie pokrywa się szronem,
  • wilgotność jest optymalna dla warzyw i owoców.
zobacz jak wyglada neofrost w lodowce beko
Źródło: www.beko.pl

Przykładowe modele lodówek Beko z systemem neofrost:

CNE520E23ZDX

Lodówka z ręczną kostkarką i aktywnym jonizatorem, który eliminuje brzydkie zapachy oraz zabija drobnoustroje. Energooszczędne oświetlenie zawdzięcza panelom LED. Dodatkowo dystrybutor wody zapewni Tobie zawsze świeżą i przefiltrowaną wodę do picia. Pamiętaj tylko o regularniej wymianie filtra wody!

CNA365E30ZGB

Lodówka nie tylko posiada Neofrost, ale również niebieskie światło wspomagające proces fotosyntezy w warzywach i owocach, dzięki technologii Active Fresh Blue Light. Dodatkowo posiadamy możliwość szybkiego schładzania żywności. Cena waha się w okolicy 2,5 tys. złotego.

RCNA406E40W

Poza standardowymi funkcjami lodówka posiada „alarm otwartych drzwi”, czyli jeżeli niechcący nie domkniemy drzwiczek to usłyszmy sygnał dźwiękowy informujący nas o tym. Dodatkowa półka druciana na butelki zwiększa powierzchnię dla innych rzeczy.

Lodówka RCNA400E30ZX

Automatyczne rozmrażanie części chłodzącej, jak i zamrażarki jest rarytasem w tej lodówce Beko. Dodatkowo cena urządzenia poniżej 2 tys. złotych plasuje tę lodówkę, jako najtańszą w naszym zestawieniu. A po co przepłacać? Prawda?

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 29

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sansui

Mam 3 lata ciągle problemy z zamarzaniem. Lod tworzy się w kanałach i wszystko zalewa woda która nie ma gdzie splywac. Nie polecam.

Stasix

Co chwile robi mi się ogromna bryła lodu, nie polecam

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x