Dlaczego należy stosować nabłyszczacz oraz sól?

katarzyna | 28 lutego 2017

Jeśli decydujemy się na zakup zmywarki to chcielibyśmy, aby była ona jak najbardziej efektywna i jak najdłużej pracowała. Jeśli zaopatrzymy się w urządzenie dobrej jakości jest to jak najbardziej do zrobienia, pod warunkiem, że będziemy podczas eksploatacji korzystać z preparatów takich jak nabłyszczacz i sól do zmywarki. Dlaczego?


Sól do zmywarki a kamień

Podstawowym zadaniem soli do zmywarek jest zmiękczanie wody. Chroni ona zarówno samo urządzenie, jak i naczynia przed pojawieniem się kamienia. Stosując sól zdecydowanie zwiększymy odporność zmywarki na awarie i sprawimy, że znacznie dłużej zachowa ona stuprocentową sprawność.

Nabłyszczacz a połysk

Nabłyszczacz natomiast, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialny przede wszystkim za wygląd naczyń. Dzięki niemu po przejściu cyklu są one nie tylko czyste, ale również charakteryzują się pięknym połyskiem, co z pewnością docenią zarówno nasi domownicy jak i goście. Trzeba zwrócić uwagę na jego dozowanie – nabłyszczacz w zbyt dużej ilości, tak samo jak niego niedobór, może spowodować zacieki.

Zacieki na naczyniach po zmywaniu

Zdarza się, że wygląd naczyń po przeprowadzeniu cyklu jest daleki od zadowalającego – jeśli zmywarka pozostawia na nich mało estetyczne smugi możemy się ich pozbyć właśnie za pomocą nabłyszczacza, ale i soli regeneracyjnej. Jeśli mamy twardą wodę i nie stosujemy soli, na naczyniach mogą pojawiać się ślady minerałów. Nie należy również przesadzać z ilością preparatów, ponieważ to także może spowodować zacieki.

Twarda woda

W tym miejscu należy oddać sprawiedliwość wszelkim tabletkom i preparatom, w których sól do zmywarki jest tylko jednym ze składników. W przypadku wody o średniej twardości są one w stanie zabezpieczyć nasze urządzenie równie dobrze, jak sama sól do zmywarek. Jeśli jednak mamy twardą wodę, wówczas tylko za pomocą soli uda nam się zniwelować skutki tego problemu. Ważna jest również ilość soli – regulujemy ja za pomocą ustawień. Im twardsza woda, tym większe zużycie soli.


Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 7

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o