Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki do zębów?

anna | 12 marca 2018

1. Ilość trybów

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki do zębów? Każda ze szczoteczek posiada określoną ilość trybów. Szybkość każdego z nich pozwala nam dopasować obroty do naszych potrzeb. Im więcej trybów tym szczoteczka określana jest jako lepsza.

2. Wodoszczelność

W przypadku wyboru szczoteczek elektrycznych należy pamiętać, aby poznać różnice między pojęciem wodoszczelności, a wodoodporności. Szczoteczki są wodoszczelne, co oznacza, że zapobiegają przedostawaniu się wody, jednak w sytuacji, kiedy zanurzylibyśmy ją na długo w wodzie, na pewno by się zepsuła. Dlatego przy wyborze zwracajmy uwagę na to pojęcie.

3. Rękojeść

Przy wyborze szczoteczek elektrycznych bardzo ważne jest, aby dobrać model, który poza efektywną pracą będzie wygodnie leżał w ręce oraz sama rękojeść będzie odporna na wszelkie czynniki. Im większa trwałość rękojeści tym szczoteczka na pewno jest wyższej jakości.

4. Antybakteryjna końcówka

Bardzo ważny element szczoteczki. Jeśli urządzenie, które wybieramy posiada takie wyposażenie to zdecydowanie jest to dobry wybór. Powłoka antybakteryjna zapobiegnie rozwojowi bakterii z jamy ustnej, które pozostają po myciu. Wpłynie to na jakość mycia zębów, a tym samym uchroni naszą jamę ustną przed drobnoustrojami.

5. Mocna bateria

Oczywiście dobra szczoteczka to również dobra bateria. Każdy, kto ceni sobie długość działania zdecydowanie powinien wybrać urządzenie, które posiada, jak największą pojemność baterii, która pozwoli nam eksploatować sprzęt przez długie godziny.

6. Częstotliwość obrotów

W sytuacji, kiedy wybieramy szczoteczkę warto zwrócić uwagę na częstość obrotów. Element ten świadczy o efektywnym działaniu sprzętu, dlatego warto kupić tą, która charakteryzuje się dużą szybkością, a tym samym większą skutecznością w czyszczeniu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o