Kuchenka brzydko pachnie podczas pieczenia

katarzyna | 24 stycznia 2018

Co jest przyczyną brzydkiego zapachu podczas pieczenia?

Przyczyną sytuacji, kiedy to kuchenka brzydko pachnie podczas pieczenia może być kilka rzeczy, jednak najczęściej jest to otulina piekarnika inaczej nazywana izolacją. Element ten służy do zabezpieczenia specjalistycznych układów elektronicznych, obecnych w urządzeniu. Każdy z producentów musi bardzo dokładnie zabezpieczyć te elementy, ponieważ to one stanowią główne źródło zagrożeń żywności w piekarniku.

Do zabezpieczenia stosuję się sztuczny wytwór w postaci izolacji. Pierwsza eksploatacja piekarnika może okazać się „śmierdzącym” doświadczeniem, bowiem izolacja się rozgrzewa, przez co wydziela nieprzyjemny zapach.

Co zrobić, aby pozbyć się brzydkiego zapachu z piekarnika?

Rozwiązaniem tej sytuacji jest proces „wypalenia” piekarnika. Przy pierwszym jego użyciu, należy ustawić go na pełną moc, a następnie pozostawić na jakiś czas. Wysoka temperatura w kontakcie z izolacją przyczyni się do wydzielenia nieprzyjemnego zapachu, lecz tylko jednorazowo. Dlatego należy przeprowadzić wypalenie piekarnika „na sucho”.

Po wypaleniu możemy również umyć piekarnik, co zapewni nas, że w jego wnętrzu nie znajdują się groźne dla naszego zdrowia odpadki oraz zanieczyszczenia. Do wymycia można użyć wody z solą, która doskonale sprawdzi się w przypadku czyszczenia tego urządzenia.

Rozwiązywanie problemu śmierdzącego piekarnika dla wielu wydaje się zadaniem nie do wykonania. Z drugiej strony każdy, kto czyta instrukcję, powinien wiedzieć, że wypalenie piekarnika na początku jego użytkowania jest podstawą. Pamiętajmy o tym elemencie, a ewentualnie wymyjmy dokładnie nasz sprzęt, co już na pewno rozwiąże problemy płynące z tego tytułu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 11

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o