Klimatyzacja nie dmucha

anna | 16 marca 2018

W gorące dni każdy marzy o zimnym powietrzu, które dałoby w końcu odetchnąć. Dlatego coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której poszczególne osoby montują sobie klimatyzację w domu. Może się zdarzyć, że klimatyzacja nie dmucha. Nie jest to optymistyczny scenariusz, a szczególnie wtedy, gdy skwar leje się z nieba. Jednak istnieje kilka metod na to, jak we własnym zakresie rozwiązać ten problem.

Czy filtr powietrza jest zatkany?

Klimatyzacja jest to system urządzeń, w których jeden element warunkuje pracę drugiego. Dokładnie zauważyć to można w sytuacji, gdzie filtr powietrza zostaje zapchany. Wysoki poziom zanieczyszczenia filtra powoduje, że klimatyzacja przestaje całkowicie działać, bowiem wtedy nieczystości mogłyby trafiać zwrotnie do wnętrza pomieszczenia. Kiedy klimatyzacja stanie, warto sprawdzić filtr, który zapewne będzie wymagał czyszczenia bądź wymiany.


Poszczerbione łopatki

Przyczyną niedmuchającej klimatyzacji może być problem związany z łopatkami. Chodzi tutaj o to, że łopatki, które są poszczerbione, mogą wywoływać zaburzenia w pracy urządzenia, a tym samym całkowicie wyłączyć jego zasilanie. Kiedy spotkamy się z sytuacją gdzie klimatyzacja nie dmucha, warto sprawdzić stan skrzydeł. Jeśli są uszkodzone, warto je wymienić, bowiem poza rozwiązaniem problemu, wówczas można oczekiwać, że klimatyzacja będzie działać o wiele efektywniej.


Uszkodzony kondensator w klimatyzacji

W sytuacji, kiedy kondensator odpowiadający za prawidłową cyrkulację powietrza zaczyna szwankować, może objawiać się to nieregularną pracą systemu bądź całkowitym jego zatrzymaniem. Uszkodzony kondensator to główne zmartwienie wielu urządzeń, dlatego i w tym przypadku warto się mu przyjrzeć, gdyż może wymagać wymiany. Klimatyzacja pomimo skomplikowanej budowy, okazuje się urządzeniem prostym do naprawienia. Każdy z nas może zrobić to samodzielnie w domu, powyższe rady powinny pomóc państwu rozwiązać typowe problemy.


Spalony silnik w klimatyzatorze

W przypadku, gdy klimatyzacja nie dmucha, możliwe, że awarii uległ silnik. Jeśli tak się stało, po dostaniu się do niego będzie widać gołym efekty spalenizny.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AngelPatrycjaPatrycja BlaszczykPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Na wyświetlaczu klimatyzacji Whirlpool pojawiła się kontrolka (kratka)
Co oznacza?

Patrycja
Admin

Witam, proszę podać model sprzętu,

angel
Gość
angel

Goodnight.
Can you please tell me what the E1 error that appears on my BEKO air conditioner means
BIK 090INV.
Thank you.

Patrycja
Admin

Hi, the E1 error – system pressure is too high.

Angel
Gość
Angel

Thank you Patricia.
Could you tell me please, what can I do?
Thanks.