Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Jakie parametry są istotne przy wyborze mikrofalówki?

Jakie parametry są istotne przy wyborze mikrofalówki?

 

Po pierwsze, musimy zdecydować, czy kuchenka mikrofalowa ma być wolnostojąca czy do zabudowy. Te pierwsze są świetnym rozwiązaniem dla osób, które kuchnię już mają urządzoną. Wybierając mikrofalówkę wolnostojącą, możemy decydować np. o kolorze i rodzaju materiału, z którego obudowa jest wykonana. Te metalowe będą bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia podczas użytkowania, a plastikowe będą przede wszystkim tańsze. Z kolei kuchenka mikrofalowa do zabudowy zazwyczaj jest droższa, ale za to możemy od początku zdecydować, jak ją wkomponujemy w wyposażenie kuchni.

Po drugie wielkość kuchenki mikrofalowej. Należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: ile osób będzie korzystało z mikrofalówki, ile miejsca w kuchni przeznaczamy na wstawienie urządzenia (blat, stół, szafa w zabudowie itp.) a także jak chcemy ją wykorzystywać – ma służyć tylko do podgrzewania gotowych dań, czy pomagać w ich przyrządzeniu od początku? Nowsze modele kuchenek mikrofalowych posiadają funkcje nie tylko podgrzewania, ale także grilla, termoobiegu czy gotowania na parze.

Następna ważna rzecz to moc. Im wyższa, tym szybciej przyrządzimy danie. Na rynku dostępne są modele o mocy 700-1200W. Pamiętajmy, że wybór tej najsłabszej, to pozorna oszczędność. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie o większej mocy, to szybciej przygotujemy potrawę i wykorzystamy mniej energii. Warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami i porównać je ze sobą, zanim wybierzemy tę właściwą.

Jeszcze jedna istotna sprawa to sterowanie. Możemy wybrać mechaniczne, czyli głównie za pomocą pokręteł lub elektroniczne, czyli poprzez panel dotykowy lub przyciski.
Warto również zwrócić uwagę na zabezpieczenia. Podstawowe zabezpieczenia automatycznego wyłączenia mają chyba wszystkie modele. Te nowsze posiadają dodatkowe możliwości zabezpieczenia przed dziećmi. Dobrze jest zwrócić na to uwagę, jeśli mamy wolnostojąca mikrofalówkę w zasięgu dzieci biegających po domu.

Kuchenka mikrofalowa to naprawdę przydatne urządzenie w każdym domu. Dobrane odpowiednio do naszych potrzeb, pomoże zaoszczędzić nam nie tylko czas ale i pieniądze.

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o