Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

katarzyna | 22 stycznia 2018

Przedstawiamy Wam kilka skutecznych i szybkich sposobów na pozbycie się brudu z kuchenki mikrofalowej:

  1. Pierwszym krokiem jest ocena stopnia zanieczyszczeń oraz przygotowanie odpowiednich narzędzi. Po chwili możemy zabrać się za usunięcie elementów stałych np. w postaci okruszków. Kiedy wymieciemy zabrudzenia, dopiero wtedy ocenimy, w jakim stanie znajduję się nasza mikrofalówka.
  2. Kolejnym krokiem powinno być mycie, jednak dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji, będzie wstępne namoczenie wnętrza mikrofalówki. Pozwoli to na rozmiękczenie zabrudzeń o różnym charakterze. Dzięki temu łatwiej będzie pozbyć się zabrudzeń, które mocno przywarły do wnętrza.
  3. Następnie rozsądnym krokiem, będzie wykorzystanie odpowiedniego środka czyszczącego do mikrofalówki, który wykazywał będzie aktywne działanie względem różnorodnych zabrudzeń pochodzenia żywieniowego. Głównie należy skupić się tutaj na tłuszczu, gdyż to on przysporzy nam najwięcej problemów.
  4. Gdy już środek jest gotowy, należy dokładnie wymyć nim wnętrze mikrofalówki, używając ciepłej wody. Jeśli zabrudzenia są nie do zmycia istnieje sposób, który poradzi sobie nawet z najgorszymi sytuacjami.

brudna obudowa w mikrofalówce

Należy przygotować miksturę z wody oraz środka myjącego, następnie umieścić go w odpowiednim naczyniu i wstawić do mikrofalówki. W jej wnętrzu mikstura musi się zagotować, dzięki czemu opary spenetrują zabrudzenia, osłabiając je do tego stopnia, że przy użyciu ścierki pozbędziemy się ich na zawsze.

  1. Następnie należy wypłukać dokładnie mikrofalówkę, aby nie pozostały na niej żadne mydliny.
  2. Ostatnim krokiem będzie wytarcie wnętrza mikrofalówki na sucho, co pozwoli pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń pozostałych po myciu.

Mycie mikrofalówki, stanowi niemałe wyzwanie, zwłaszcza, kiedy urządzenie nie było myte przez długi czas. Pozbycie się wszelkich zabrudzeń, może okazać się trudne, jednak przy wykorzystaniu powyższych reguł i przy odrobinie wytrwałości, bez problemu poradzimy sobie z tym zadaniem.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o