Jak dbać o szczoteczkę do zębów?

anna | 9 marca 2018

1. Ładować przed rozładowaniem

Jak dbać o szczoteczkę do zębów? W większości przypadków szczoteczka elektryczna zaznacza poprzez określony znak, iż bateria powoli zaczyna siadać. W takiej sytuacji należy niezwłocznie naładować urządzenie, bowiem jej całkowite wyczerpanie obniża trwałość baterii.

2. Czysta rękojeść

Bardzo ważne jest, aby po umyciu zębów oraz wypłukaniu włosia na szczoteczce równie dobrze wyczyścić rękojeść. Jest to element, o którym często zapominamy, w związku z czym zbiera się na nim obfity osad. Ten przedostaje się do wewnątrz, przez co może obniżać efektywność pracy sprzętu. Należy pamiętać o myciu i tej części za każdym razem.

3. Zbyt mocno dociskamy do zębów

Myjąc zęby niektórzy z nas mają nawyk mocnego dociskania włosia do zębów, myśląc, że to lepiej wyczyści ich uzębienie. Jest to technika nieprawidłowa, bowiem im mocniej działamy na zęby tym większe prawdopodobieństwo uszkodzenia dziąseł. Szczoteczka również na tym cierpi, bowiem włosie się wygina, przez co mniej skutecznie czyści zęby przy kolejnych próbach mycia.

4. Wymiana końcówek

W przypadku szczoteczek elektrycznych ważne jest, aby wymieniać końcówki, co najmniej raz na 3 miesiące. Pozwoli to nie obniżać skuteczności mycia zębów, a tym samym dbać o higienę jamy ustnej o wiele lepiej.

5. Pasta do szczoteczki

W przypadku używania takiej szczoteczki warto kupować również pastę specjalnie przeznaczoną do elektrycznych urządzeń. Przez lekko inny skład chemiczny, składniki przedostając się do wnętrza szczoteczki nie powodują zaburzenia jej pracy, tym samym wydłużając jej żywotność.

6. Odpowiednie przechowywanie

Ważne jest, aby szczoteczkę po myciu zębów umyć, osuszyć oraz pozostawić w miejscu, które jest dla niej środowiskiem przyjaznym. Osadzajmy ją w oryginalnych ładowarkach, które idealnie dopasowane do szczoteczki dbając o jej zabezpieczenie.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o