Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Jak bezpiecznie użytkować blender ręczny?

Jak bezpiecznie użytkować blender ręczny

4 tipy, jak najlepiej użytkować blender


1. Czytaj instrukcję!

Pierwszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać jest przeczytanie instrukcji obsługi urządzenia. Dzięki niej nie tylko poznamy technikę obsługi kupionego modelu, ale także zasady prawidłowej jego pielęgnacji. Nie przestrzeganie zasad w niej zawartych może skutkować poważnymi obrażeniami ciała oraz uszkodzeniem urządzenia. Tego chcielibyśmy uniknąć w przyszłości.

Jak bezpiecznie użytkować blender ręczny?

2. Zachowaj ostrożność

Upewnij się, że końcówka blendera jest całkowicie zanurzona w blendowanej miksturze. Unikniesz dzięki temu rozbryzgom, które w momencie, gdy mikstura jest gorąca, mogłyby spowodować oparzenia skóry. Brudna podłoga i stół również nie zachęca do sprzątania, więc warto zachować ostrożność.

Jak bezpiecznie użytkować blender ręczny?
źródło: mediadomek.pl

3. Odłącz blender przed czyszczeniem

Nie zanurzaj części elektrycznej w wodzie – czyść ją przecierając zwilżoną ściereczką. Kiedy czyścisz ostrze blendera, rób to z ostrożnością. Przepłukuj je wodą bezpośrednio po użyciu – unikniesz zasychania się na nim składników oraz ryzyka skaleczenia podczas czyszczenia. Przede wszystkim chcesz uniknąć brudzenia noża. Nadmierne moczenie końcówki sprawia, że wydobywa się smar z blendera.

4. Odłącz blender od kontaktu

Odłączaj blender od kontaktu, jeśli go nie używasz. Zaoszczędzisz energię oraz zapobiegniesz nieszczęśliwym wypadkom, jeśli urządzenie przypadkowo dostałoby się w ręce dziecka. Przestroga ta dotyczy praktycznie wszystkich sprzętów domowych. Najlepiej odłączać je od źródła zasilania, kiedy nie potrzebujemy ich. Na tzw. czuwaniu również pobierany jest prąd.

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o