Jak bezpiecznie użytkować blender ręczny?

anna | 23 marca 2018

4 tipy, jak najlepiej użytkować blender


1. Czytaj instrukcję!

Pierwszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać jest przeczytanie instrukcji obsługi urządzenia. Dzięki niej nie tylko poznamy technikę obsługi kupionego modelu, ale także zasady prawidłowej jego pielęgnacji. Nie przestrzeganie zasad w niej zawartych może skutkować poważnymi obrażeniami ciała oraz uszkodzeniem urządzenia. Tego chcielibyśmy uniknąć w przyszłości.

Jak bezpiecznie użytkować blender ręczny?

2. Zachowaj ostrożność

Upewnij się, że końcówka blendera jest całkowicie zanurzona w blendowanej miksturze. Unikniesz dzięki temu rozbryzgom, które w momencie, gdy mikstura jest gorąca, mogłyby spowodować oparzenia skóry. Brudna podłoga i stół również nie zachęca do sprzątania, więc warto zachować ostrożność.

Jak bezpiecznie użytkować blender ręczny?
źródło: mediadomek.pl

3. Odłącz blender przed czyszczeniem

Nie zanurzaj części elektrycznej w wodzie – czyść ją przecierając zwilżoną ściereczką. Kiedy czyścisz ostrze blendera, rób to z ostrożnością. Przepłukuj je wodą bezpośrednio po użyciu – unikniesz zasychania się na nim składników oraz ryzyka skaleczenia podczas czyszczenia. Przede wszystkim chcesz uniknąć brudzenia noża. Nadmierne moczenie końcówki sprawia, że wydobywa się smar z blendera.

4. Odłącz blender od kontaktu

Odłączaj blender od kontaktu, jeśli go nie używasz. Zaoszczędzisz energię oraz zapobiegniesz nieszczęśliwym wypadkom, jeśli urządzenie przypadkowo dostałoby się w ręce dziecka. Przestroga ta dotyczy praktycznie wszystkich sprzętów domowych. Najlepiej odłączać je od źródła zasilania, kiedy nie potrzebujemy ich. Na tzw. czuwaniu również pobierany jest prąd.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o