Dyson DC24 recenzja

patrycja | 2 sierpnia 2018

Odkurzanie podłóg i dywanów jest jedną z najmniej lubianych prac domowych, jakie musimy wykonywać. Wiedzą o tym zwłaszcza posiadacze czworonogów oraz młodzi rodzice. Sierść i niekończące się okruchy to zmora wielu z nas. Tym bardziej, że odkurzanie nie należy do łatwych prac domowych. Ciężki odkurzacz, który trzeba ciągnąć za sobą, duża siła, której używamy do wyszczotkowania powierzchni, w końcu nachylona pozycja i niekończący się ból krzyża podczas odkurzania. Tak najczęściej wygląda dbałość o czyste podłogi.

Co potrafi Dyson DC24?

Naprzeciw tym wszystkim problemom wychodzi firma Dyson, proponując odkurzacz DC24. To, co jest najważniejsze w tym modelu, to brak worka na kurz. Zanieczyszczenia zebrane podczas odkurzacza trafiają do pojemnika. Dzięki technologii cyklonowej urządzenie filtruje powietrze i oddziela kurz. Jest to zatem rozwiązanie idealne dla alergików, bo kiedy już pojemnik zapełni się, nie musimy usuwać go tak, jak worka w odkurzaczu, a jedynie wystarczy opróżnić go nad koszem i przemyć pod bieżącą wodą. Sprasowany kurz trafia więc od razu do śmieci i nie unosi się w powietrzu. A przezroczysty materiał, z którego wykonany jest pojemnik na kurz, pozwala kontrolować ilość zebranych zabrudzeń i regularnie opróżniać pojemnik. Dodatkowym atutem jest filtr hepa, który wystarczy myć co 3-6 miesięcy, nie trzeba wymieniać na nowy.

Dyson DC24 recenzja
źródło: dyson.com

Technologie i rozwiązania

W modelu tym zastosowano nowoczesną technologię Ball, dzięki której do prowadzenia odkurzacza wystarczy użycie minimalnej siły i jednej dłoni. Silnik znajduje się wewnątrz kuli, zatem środek ciężkości przenoszony jest do dolnej części urządzenia. A to zapewnia wygodne i praktyczne użytkowanie. Odkurzamy więc w pozycji pionowej, prowadząc sprzęt jedną ręką. Specjalny system skrętnych kół, sprawia, że manewrowanie odkurzaczem jest naprawdę łatwe. Elektroszczotka, która jest zasilana oddzielnym silnikiem, bez najmniejszego problemu usuwa zabrudzenia i sierść zwierząt z dywanów i podłóg. Jest to zatem gwarancja szybkiego i efektownego odkurzania.

Kolejną zaletą jest szybkie uruchomienie odkurzacza. Nie trzeba montować go przed użyciem i co za tym idzie, nie demontujemy po skończonej pracy. Dodatkowym atutem jest ciekawy design. Sprzęt wygląda bardzo ciekawie, w związku z tym nie trzeba go chować do szafy. Pozostawiony na widoku nie szpeci wystroju pomieszczenia.

Podsumowując, odkurzacz Dyson DC24 jest bardzo prosty w obsłudze. Prowadzi się go lekko i wygodnie. Precyzyjnie zbiera wszelkie zabrudzenia, nawet z trudno dostępnych miejsc. Z pewnością zadowoli każdego użytkownika.

Dyson DC24 recenzja
źródło: groupon.com

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o