Czyszczenie suszarki Bosch WTH8520SPL

anna | 8 maja 2018

Jak wyczyścić suszarkę Bosch WTH8520SPL?

Suszarka Bosch WTH8520SPL jest urządzeniem elektrycznym, zatem przed przystapieniem do czyszczenia pamiętajmy o odłączeniu jej od źródła prądu. Nie zaleca się stosowania do jej czyszczenia myjek ciśnieniowych oraz parowych. Do usuwania plam czy zabrudzeń stosujmy przede wszystkim lekko zawilgocone ściereczki. Nie używajmy również preparatów czyszczących oraz sprayów do usuwania plam.

Czujnik wilgotności

Głównym zadaniem czujnika wilgotności jest mierzenie wilgotności ubrań. Wykonany jest on ze stali nierdzewnej, na którym po dłuższym czasie użytkowania suszarki może pojawić się kamień oraz osad z preparatów piorących. Osad ten może powodować późniejsze problemy z działaniem suszarki. Do jego wyczyszczenia producent zaleca użycie szorstkich gąbek. Nie powinno się jednak stosować tych wykonanych z wełny stalowej.

Filtr wyłapujący kłaczki

Aby suszarka Bosch WTH8520SPL działała prawidłowo i osiągała pełną skuteczność należy nie dopuszczać do zapchania się filtra kłaczków. Aby go wyczyścić wystarczy rozłożyć filtr, usunąć z niego wszystkie kłaczki, a następnie spłukać pod ciepłą wodą. Pamiętajmy jednak, aby przed ponownym umieszczeniem go w wgłębieniu, dokładnie osuszyć i złożyć. Zabrania się użytkowania suszarki bębnowej, jeśli doszło do uszkodzenia filtra lub w przypadku całkowitego jego braku.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o