Czyszczenie suszarki bębnowej Gorenje

anna | 17 kwietnia 2018

Czyszczenie filtra siatkowego

Filtr siatkowy znajduje się na drzwiczkach suszarki. Jest to element, o który należy odpowiednio dbać po każdym suszeniu. Aby go wyczyścić wystarczy unieść pokrywę filtra i przetrzeć filtr ze znajdujących się na jego powierzchni włókien. Warto również usunąć wszelkie zanieczyszczenia z obudowy filtra oraz uszczelki drzwi.

Czyszczenie skraplacza

Kolejnym elementem, który należy wyczyścić jest skraplacz. Aby go wyczyścić wyjmijmy go z suszarki, a następnie obmyjmy letnią wodą z dwóch stron. Po tak przeprowadzonym czyszczeniu skrapalcz należy odcedzić. Po przeprowadzeniu 5 cykli suszenia zaleca się również przetarcie zawilgoconą szmatką miejsce, w którym znajduję się ten element.

Czyszczenie zbiornika na wodę

Istotne jest również regularne opróżnianie zbiornika na wodę. Zanim jednak do tego przystąpimy pamiętajmy o ustawieniu pokrętła w pozycji OFF oraz o odłączeniu urządzenia od źródła prądu. Aby opróżnić zbiornik wyjmijmy go z suszarki, a następnie wylejmy jego zawartość do umywalki. Warto również wyciągnąć rurkę z otworu wylewowego, który w znaczny sposób ułatwi nam jego opróżnianie.

Czyszczenie suszarki bębnowej

Czyszczeniu powinna zostać poddana także zewnętrzna obudowa suszarki. Zaleca się przetarcie jej zawilgoconą szmatką oraz delikatnym preparatem czyszczącym, a następnie wyszuszenie ściereczką. Przed przystąpieniem do czyszczenia pamiętajmy o konieczności odłączenia urządzenia od źródła prądu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o