Czym różnią się końcówki w szczoteczkach Sonicare?

katarzyna | 2 sierpnia 2018

Szczoteczki Sonicare są obecnie najpopularniejszymi szczoteczkami sonicznymi na rynku AGD. Wyprodukowała je marka Philips – znana z oświetlenia, ale również z produkcji małego sprzętu do kuchni tj. rozdrabniaczy, blenderów, wyciskarek. Chcemy porównać, czym tak naprawdę różnią się końcówki w szczoteczkach. Jakie to ma dla nas znaczenie?


Na co zwrócić uwagę przy wyborze końcówek?

Rozróżniamy kilka typów szczoteczek sonicznych Philips, o których możesz przeczytać w naszym zestawieniu. Podczas testów okazało się, że końcówki dostarczane przez Sonicare, będą pasować do pozostałych typów szczoteczek, za wyjątkiem wariantu Elite. Końcówka Elite przeznaczona jest tylko i wyłącznie do szczoteczek elektrycznych, gdyż ze względu na inne parametry pracy oraz odrębny typ mocowania, nie jest w stanie dopasować się do szczoteczek sonicznych.

Przy podejmowaniu decyzji należy zwrócić uwagę na twardość i ilość włosia, znajdującego się na główce. Te mocniejsze będą bardziej solidne, przez co szorowanie płytki nazębnej może zakończyć się bolesnym doświadczeniem dla posiadaczy wrażliwych zębów. Warto pamiętać o profilowaniu, które ma wpływ na ciągły kontakt szczoteczki z zębami.

Dodatkowo zróżnicowane wysokościowo włoski wspomagają penetrację w trudno dostępnych miejscach w jamie ustnej. Warto zwrócić uwagę, czy dana końcówka posiada włókna przypominające. Pamiętają one ułożenie zębów, przez co na bieżąco dopasowują się do właściciela. Z końcówkami Philips rzadko dochodzi do podrażnień, ponieważ ich elastyczne brzegi amortyzują nacisk. Jeżeli przypadkiem za mocno przyłożysz szczoteczkę do dziąseł, to jej konstrukcja sprawi, że nie odczujesz tego praktycznie wcale.

Rodzaje szczoteczek Sonicznych
źródło: bestbuy.com

Rodzaje końcówek Sonicare

Kiedy wiemy już, na co zwarto wrócić uwagę, czas wymienić, jakie warianty końcówek przygotowała dla swoich użytkowników firma Philips. Oto kilka najpopularniejszych:

  • Philips Sonicare InterCare – główki o podłużnym kształcie, które mają za zadanie usuwać płytkę nazębną pomiędzy zębami, jednocześnie dbając o dziąsła. Zmniejszają ryzyko próchnicy, a także dosięgają do ciężko dostępnych miejsc. 
  • Philips Sonicare For Kids – standardowe końcówki z miękkim włosiem, dostępne w dwóch wariantach: dla dzieci powyżej trzeciego i siódmego roku życia. Dopasowują się do dziąseł, mają gumowe nakładki, gwarantujące bezpieczeństwo oraz wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami.
  • Philips Sonicare ProResults – szczoteczki o wyprofilowanym kształcie, wyposażone w funkcję zmiany koloru włosia, mającą za zadanie informować o konieczności wymiany. Stanowią standardowy, podstawowy wariant. Przygotowane również w wersji mini, dla osób o ciasnym ułożeniu zębów.
Czym różnią się końcówki w szczoteczkach Sonicare
  • Philips Sonicare G3 Optimal Gum Care – główki o gęsto ułożonym włosiu, które synchronizują się ze szczoteczką (jeśli posiada system BrushSync) i samodzielnie dobierają najbardziej optymalny poziom szczotkowania.
  • Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence – delikatne dla szkliwa końcówki, które poprawiają ukrwienie dziąseł. Działają siedmiokrotnie lepiej od zwykłej, tradycyjnej szczoteczki do zębów. Automatycznie wybierają preferowany program.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o