Co potrafią zmywarki Amica Generation V?

aleksandra | 30 października 2019

Czy współczesne zmywarki potrafią czymś zaskoczyć? Choć czasami wydaje się, że na rynku pojawiło się już wszystko, to producenci wciąż poszukują rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią proces mycia, gwarantując przy okazji najlepsze efekty. Jedną z takich propozycji jest seria zmywarek do zabudowy Amica Generation V. Na jakie rozwiązania technologiczne zdecydował się producent oraz czego można oczekiwać od tak zaawansowanych urządzeń? Sprawdźmy!

Wydajność i wygoda

Po pierwsze, firma skupiła się na zadbaniu o jak najlepszą efektywność domywania naczyń. Z tego względu w zmywarkach Amica Generation V w górnym koszu zainstalowano ramię natryskowe WaterSpinner, które odpowiada za 360-stopniowy system rozprowadzania wody. W jaki sposób? Otóż jego połowa obraca się nie tylko po okręgu, ale również wokół własnej osi. Dzięki temu woda dociera do wszystkich naczyń i jednocześnie sprawia, że znika problem ze źle umytymi naczyniami w rogach urządzenia.

Natomiast suszeniem zajmuje się system TurboDrying, wyposażony w dodatkowy układ wentylatorów, wymuszających cyrkulację powietrza w komorze, a także funkcja Extra suszenie. Wszystkie procesy wewnątrz zmywarki zachodzą z jednoczesną troską o środowisko. Są one stworzone w taki sposób, by zużywały jak najmniejszą ilość wody przy zachowaniu optymalnych rezultatów mycia. To nie tylko oszczędność, ale również bycie ekologicznym.

Co potrafią zmywarki Amica Generation V
źródło: amica.pl

Amica Generation V – dodatkowe technologie

Oprócz wyżej wymienionych rozwiązań, odpowiadających za czyszczenie i suszenie naczyń, producent zadbał również o inne aspekty. Dla wygody użytkownika zagwarantowano pełną możliwość personalizacji koszy. Nie tylko pomieszczą one aż 14 kompletów naczyń, ale również mogą być przesuwane w górę i w dół, by stworzyć przestrzeń na garnki (FlexiSpace). Co więcej, mycie kieliszków przestaje być ryzykiem, że któryś z nich się potłucze. Specjalne, silikonowe uchwyty pozwolą je od siebie oddzielić. Natomiast sztućców nie trzeba już dłużej żmudnie wciskać w otwory czy specjalny pojemnik. W koszu znajdują się bowiem dostosowane przegródki.

Za ciche działanie zmywarki oraz jej ekonomiczne działanie odpowiada bezszczotkowy silnik LogicDrive 2.0, który dopasowuje ciśnienie wody do wybranego programu, by przeprowadzić mycie w jak najlepszy sposób. Oszczędność gwarantuje także system ZoneWash. W przypadku posiadania mniejszej ilości naczyń do umycia, można uruchomić jedynie górny lub dolny spryskiwacz albo wybrać ich naprzemienną pracę.

Inne technologie w zmywarkach z serii Amica Generation V:

  • Wygodny dozownik ShineDose,
  • Autoczyszczenie komory przy pomocy wysokiej temperatury,
  • 3-częściowy układ filtrów: główny + gruboziarnisty + mikrofiltr,
  • Specjalny program Higiena dla alergików,
  • Opóźnienie startu,
  • System informowania o pracy urządzenia za pomocą światła, rzucanego przez diodę LED na podłogę (BlueDot),
  • Zabezpieczenie AquaStop.
Co potrafią zmywarki Amica Generation V
źródło: amica.pl

Modele zmywarek z serii Generation V

Obecnie (stan na październik 2019), zakupić można 8 wersji zmywarek z opisywanej linii produktowej. Różnią się one rozmiarami oraz zaimplementowanymi funkcjami. Trzeba bowiem pamiętać, że wyżej wymienione technologie są wiodące dla całej serii, ale tańsze wersje nie posiadają ich wszystkich. Przed zakupem warto dokładnie przejrzeć ofertę producenta i dobrać konkretne urządzenie dla swoich potrzeb. Przykładowe modele:

  • Amica DIM638ACNBTLRKD z ramieniem WaterSpinner, funkcją TurboDrying i koszami FlexiSpace; o wymiarach 59,8 cm x 81,5 x 55 cm (szer. x gł. x wys.) oraz z klasą energetyczną A+++ – ok. 2000 zł,
  • Amica DIM437ACBTD w cenie ~1800 zł z wymiarami (szer. x gł. x wys.) 44,8 x 81,5 cm x 55 cm, wyposażona w autoczyszczenie, regulację koszy, program Higiena oraz BlueDot,
  • Amica DIM425AZS o wymiarach jak wyżej i mniejszej pojemności (9 kompletów naczyń), z funkcją HalfLoad, a także wyświetlaczem LED – ok. 1300 zł.
Co potrafią zmywarki Amica Generation V
źródło: amica.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments