Blender ręczny źle miksuje

katarzyna | 28 czerwca 2017

Żeby blender ręczny odpowiednio rozdrabniał to, co chcemy, musimy go dobrać właściwie do naszych potrzeb. Jeżeli tego nie zrobimy, rozdrabnianie nie będzie przebiegać właściwie. Czasami zdarza się też, że blender źle miksuje, ponieważ jest to wynikiem usterki. Poniżej przedstawimy możliwe przyczyny tego problemu z blenderem.

Zły dobór sprzętu

Przed zakupem blendera ręcznego trzeba wiedzieć, do czego będzie używany. Na tej podstawie dokonuje się wyboru właściwego modelu. Jeżeli chce się często korzystać z blendera, lepiej wybrać blender o większej mocy, szczególnie gdy zamierza się rozdrabniać twardsze produkty. Dobrze wybrać urządzenie, które posiada regulator mocy. Dzięki temu można dostosować obroty blendera do rozdrabnianych składników.

Niewłaściwe czyszczenie i pielęgnacja

Jeżeli nie dołożymy należytej staranności do czyszczenia blendera po każdym użyciu, z czasem będzie działał coraz gorzej. Noże zaczną rdzewieć, a to przełoży się na niewłaściwą pracę sprzętu. Może też dochodzić do pojawiania się w jedzeniu rdzawego płynu oraz do blokowania się ostrzy lub spowolnienia obrotów. Zdarza się to bardzo często, dlatego trzeba myć urządzenie zaraz po użyciu i pozostawić do pełnego wyschnięcia. Najlepiej wytrzeć je do sucha.

Nieużywanie niskich obrotów

Stosowanie wysokich obrotów na początku może nie robić różnicy, ale z czasem odbije się to na urządzeniu. Będzie się ono szybciej zużywało, a konkretnie silnik blendera. Jego moc będzie maleć, a przez to rozdrabnianie będzie mniej dokładne. Blendowanie należy zaczynać od najniższych obrotów, przechodząc na wyższe. Dzięki temu blender będzie służył nam jak najdłużej.

Nie dodano wody do blendowanej masy

Niedodanie wody do blendowanego jedzenia utrudnia pracę blendera, a w konsekwencji prowadzi do jego szybszego zużycia. Objawami tego jest spadek mocy oraz niedokładne blendowanie. Brak wody może prowadzić nawet do spalenia silnika. Wystarczy nawet 1/3 szklanki i cały proces przebiega łatwiej, zależy to jednak od tego, co miksujemy.

Zużycie noży blendera

Z biegiem czasu noże blendera mogą ulec stępieniu. Im częściej go używamy, tym szybciej to nastąpi. Tak jak wcześniej wspomniano, do utraty ostrości noży przyczynia się niewłaściwa pielęgnacja blendera. Jeżeli w naszym modelu jest możliwość wymiany noży, powinniśmy to zrobić, żeby przywrócić mu pełną sprawność.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
marian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marian
Gość
marian

szukam do blendera hr 1363 -pokrywkę pojemnika /jest niedostępna/philips/420303585570-ale blendery jeszcze chodzą!

Najciekawsze artykuły