Blender ręczny Zelmer ZHB1206B recenzja sprzętu

patrycja | 8 sierpnia 2018

Zelmer ZHB1206B ma 15-stopniową regulację prędkości, więc łatwo możesz dopasować prędkość pracy urządzenia do swoich potrzeb. Im bardziej delikatne są produkty, które chcesz zmiksować, tym mniejszych obrotów użyjesz. Z kolei z twardymi owocami czy warzywami poradzisz sobie przy pomocy wyższego poziomu obrotów. Dodatkowym atutem jest tu funkcja Turbo, która uruchamia najszybsze obroty blendera.

Jest przeznaczona do miksowania bardzo twardych i gęstych składników. Praca na tym poziomie zapewni szybkie zblendowanie nawet najtwardszych produktów. Ten model posiada jeszcze jedną bardzo praktyczną opcję – tryb pracy pulsacyjnej. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad pracą urządzenia, bo tryb działa tylko wtedy, gdy wciśniesz i przytrzymasz przycisk.

Blender ręczny Zelmer ZHB1206B
Źródło: morele.net

Akcesoria do blendera Zelmer ZHB1206B

W zestawie Zelmer ZHB1206B znajdziemy końcówkę do miksowania oraz dzbanek o pojemności 1,2 litra z praktycznym uchwytem i miarką zaznaczoną na ścianie pojemnika. Blender jest niewielkich rozmiarów, przez co wydaje się lekki i wygodny w użyciu. Rękojeść jest tak wyprofilowana, aby komfortowo leżała w dłoni i nie ślizgała się podczas pracy. Gumowa nasadka spełnia swoją funkcję antypoślizgową. 

Zarówno nasadkę, jak i pojemnik można myć w zmywarce, więc dbanie o czystość sprzętu nie jest żadnym problemem. Nigdy nie można moczyć w wodzie jednostki napędowej. Zalanie silnika grozi uszkodzeniem całego blendera. 

Jak blender Zelmer ZHB1206B wypada na tle innych modeli?

Jak nie Zelmer to blendery Bosch są równie chętnie wybierane do kuchni. Wersja ta akurat jest okrojona, ponieważ w zestawie jest tylko kubek plastikowy, a w niektórych modelach blenderów Bosch można dostać również akcesoria takie, jak: dodatkowa trzepaczka do ubijania białek, rozdrabniacz albo kruszarka lodu. Jeżeli nie przeszkadza Tobie ciągłe trzymanie guzika podczas miksowania to Zelmer ZHB1206B będzie odpowiedni. Niektóre modele nie wymagają ciągłego przytrzymywania przycisku „ON„, aby urządzenie pracowało. Mi to by przeszkadzało, bo trzeba trochę siły użyć jednak.

Masz może ten blender? podziel się z nami swoją opinią. A może inny model polecasz? Daj znać w komentarzu.

Oceń post

kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocen / 5. liczba ocen:

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły