Bezpieczne odkurzanie dla alergików

katarzyna | 13 czerwca 2018

Grunt to filtracja powietrza!

Jeżeli posiadasz odkurzacz, który wyposażony jest w zwykły filtr z mikrowłókniny albo rzadko sprawdzasz stan filtrów, licz się z tym że alergia będzie się nasilać na kurz i pyłki. Najskuteczniejsze na rynku są filtry Hepa, które pochłaniają 99,95% zanieczyszczeń z powietrza.

Dzięki swojej „harmonijkowej” konstrukcji posiadają zwiększone pole do wchłaniania zużytego powietrza. Niektóre z tych filtrów są zmywalne i można myć pod bieżącą wodą. Oznaczone są symbolem kranu i niebieską obudową. Pamiętaj, że również takie filtry się zużywają i okresowo się je wymienia. Jeżeli są już nadszarpnięte zębu czasu tracą również swoje właściwości.

Pokaż swój worek do odkurzacza

No właśnie, jaki worek używasz do odkurzacza? Jeżeli papierowy to zapomnij o jakimkolwiek antyalergicznym działaniu. Najbardziej pylą niestety worki papierowe, które są równocześnie najtańsze. Najlepiej używać worków materiałowych z powłokami antystatycznymi, które dzięki technologii wykonania skutecznie blokują roztocza, bakterie i pyłki.

Dla alergików polecane są szczególnie odkurzacze wodne, które posiadają filtr wodny w swojej konstrukcji, a woda jest dodatkowym filtratem zatrzymującym drobinki. Osoby posiadające zwierzaki w domu powinny zadbać o skuteczna szczotkę do zbierania sierści np. „kot i pies”.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o