Bęben suszarki się nie obraca

katarzyna | 4 grudnia 2017

Suszarki do ubrań stały się bardzo popularne w polskich domach. Nie każdego może stać na takie urządzenie i trzeba znaleźć jeszcze miejsce do jego ulokowania. Jednak dla osób, które zaopatrzyły się w tego typu urządzenie, polecamy artykuł o tym, co możemy zrobić, jeżeli urządzenie odmówi posłuszeństwa, a bęben suszarki się nie obraca. Jakie są przyczyny takiego błędu?


Dlaczego bęben suszarki się nie obraca?

Awaria kondensatora

Czy kondensator uległ awarii w suszarce?

To niestety dość powszechna i poważna awaria. Kondensator znajduje się przy silniku napędzającym pasek. Aby go wymienić, należy ściągnąć osłonę z blachy od dołu suszarki. W ten sposób odsłoni się silnik z kondensatorem. Naprawa nie jest bardzo skomplikowana, ale może wymagać pewnych umiejętności. Laikom polecamy zostawienie tego fachowcom.


Uszkodzenie opornika w module sterowania

Czy moduł sterowania jest uszkodzony?

Jest to usterka elektroniczna. Uszkodzeniu mającemu charakter zmęczeniowy ulega często opornik w module sterowania. Jeżeli stwierdzimy występowanie takiego problemu w naszej suszarce, musimy wymienić opornik i puścić program suszarki ponownie. Moduł jest osobną płytką, znajdującą się zazwyczaj na dole suszarki (ewentualnie przy programatorze, w niektórych modelach urządzenia).


Zużyte szczotki węglowe

Czy szczotki węglowe starły się?

Najpowszechniejsza przyczyna awarii bębna. Zwykle dochodzi do ich uszkodzenia, w efekcie czego bęben suszarki nie może pracować jak powinien. Aby sprawdzić, czy winne są szczotki węglowe, należy dostać się do silnika i zobaczyć, w jakim są stanie. Jeżeli praktycznie ich nie ma to należy wymienić je na nowe.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 11

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o