Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

7 zalet żelazek parowych

7 zalet żelazek parowych

1. Oszczędność czasu

Żelazko z dobrym generatorem pary, znacznie skraca czas prasowania. Wpływa też na większą wydajność tej codziennej czynności. Para wodna przenika w materiał i ułatwia jego wygładzenie. Najlepsze urządzenia umożliwiają prasowanie kilku warstw na raz.

2. Usuwanie drobnoustrojów

Prasowanie parowe usuwa z tkanin drobnoustroje, które mogą powodować uczulenia. Dzięki parze pozbywamy się też pozostałości po środkach piorących i czyszczących. Podsumowując, żelazko z generatorem pary wpływa na dezynfekcję ubrań, pościeli, ręczników itp.

 3. Bezpieczeństwo tkanin

Oprócz tego, że żelazka wytwarzają parę, posiadają też teflonowe stopy. Dzięki temu można nimi prasować nawet najdelikatniejsze tkaniny. Nie ma zagrożenia, że teflonowa stopa zbytnio się nagrzeje i pozbawi materiał blasku. Szczególnie narażone na to ciemne tkaniny, są w pełni bezpieczne.

4. Możliwość prasowania w pionie

Żelazka wyposażone w tę funkcję są niezwykle przydatne. Pozwalają na prasowanie zawieszonych już firanek, zasłon czy też kotar. W ten sposób można też wygładzić ubrania na wieszakach.

5. Wygładzanie wierzchniej garderoby

Żelazka z generatorem pary można wykorzystać do prasowania marynarek, kurtek zimowych czy też płaszczy. Para doskonale odświeża wymienione ubrania. Ponadto kurtki puchowe zachowają swoje właściwości.

6. Prasowanie strojów wieczorowych i wyjściowych

Garnitury i spodnie czy też garsonki i sukienki wymagają szczególnego traktowania. Są dość delikatne a wszelkie zagniecenia widać jak na dłoni. Żelazka parowe umożliwiają samodzielne prasowanie tego typu ubrań. Teflonowa powierzchnia stopy nie dopuści do uszkodzenia materiałów a para pomoże wygładzić zagniecenia.

7. Szybkie przeprasowanie

Żelazko z generatorem pary pozwala na szybkie odświeżenie ubrania wyciągniętego z szafy. Jeżeli zależy nam na czasie wystarczy skierować strumień pary na wiszące ubranie.

Znasz już 7 zalet żelazek parowych, czy przychodzą Ci na myśl jeszcze jakieś?

Oceń post:
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Eva Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eva
Gość
Eva

Zastanawiam się właśnie nad zakupem żelazka parowego, bo najbardziej urządza mnie prasowanie w pionie. Mieszkam w kawalerce i to ciągłe rozkładanie deski do prasowania i jej składanie coraz bardziej mnie irytuje. Tylko nie wiem, jaką firmę wybrać? Najbardziej skłaniam się w stronę marki Braun…