5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących pralki

katarzyna | 25 czerwca 2018

Baza porad North.pl - lifestyle 2

Do najczęściej zadawanych pytań w tej kwestii należą:

Dlaczego pralka hałasuje?

Zazwyczaj dzieje się tak, gdy nie zapakujemy do niej odpowiedniej ilości ubrań. Zbyt mały wkład będzie powodował, że pralka nieodpowiednio dociążona będzie przesuwać się od ruchów obrotowych, co w efekcie da hałas. Równie dobrze przyczyną może być tutaj pewien czynnik fizyczny, który przypadkiem trafił do bębna (np. drut od biustonosza albo przedmioty nie wyjęte z kieszeni).

Dlaczego pralka nie wylewa wody?

W tym przypadku warto sprawdzić drożność elementów odpływowych. Może okazać się, że przewody zanieczyściły się od kamienia bądź brudu przez, co nie ma możliwości na swobodny przepływ/odpływ wody z wnętrza urządzenia. Szczególnie filtr pompy należy sprawdzić, który zazwyczaj znajduje się na dole pralki, po otwarciu klapki.

Dlaczego pranie śmierdzi?

Bardzo częsta uwaga osób, które nie dbają o czystość pralki. To, że wykorzystujemy ją do prania nie znaczy, że nie trzeba jej czyścić. Niekiedy proszek czy płyn osadza się w trudno dostępnych miejscach, bądź przegrodzie na specyfiki piorące. Tam proszek gnije, a charakterystyczny zapach przenosi się na ubrania, które teoretycznie czyste, wychodzą z pralki z nieprzyjemnym zapachem.

Dlaczego pralka nie wiruje?

Tutaj warto sprawdzić stan bębna oraz silnika. Każda awaria elementu napędzającego pracę bębna będzie powodować taki defekt. Jeśli bęben w swoim ruchu obrotowym ociera o pewien element fizyczny, to pralka nie będzie właściwie wirować.

Poluzowany pasek napędowy również może powodować problemy z wirowaniem pralki. W przypadku zerwania paska, bęben nie będzie się wcale obracał, co będzie również słychać akustycznie, głuche dudnienie.

Dlaczego pralka nie pobiera płynu?

Zanieczyszczona przegroda będzie dawać taki objaw. Warto wtedy zajrzeć do szuflady oraz dokładnie ją wyczyścić. Może okazać się, że to co na pierwszy rzut oka niegroźne, stanowić będzie meritum problemu. Dokładne czyszczenie pralki powinno rozwiązać awarię, ale nie we wszystkich przypadkach.

W niektórych modelach pralek np. Miele konstrukcja szuflady sprawia, że po dłuższym czasie eksploatacji może okazać się, że pewne elementy wyrabiają się i jest problem z pobieraniem płynu w pralce.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KatarzynaJACEK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JACEK
Gość
JACEK

Czy jest możliwość zakupu klucza do demontażu / odkręcania łożysk w pralce? Nazwa 4071430971